Huawei wyprzedza Apple pod względem ilości sprzedanych smartfonów

Huawei wyprzedza Apple pod względem ilości sprzedanych smartfonów

Apple i Samsung to zdecydowanie najbardziej rozpoznawane i największe firmy, które niepodzielnie rządziły na rynku mobilnym. Nie chodzi tu oczywiście o innowacje, a oczywiście o dużą ilość sprzedawanych telefonów każdego roku. Inne firmy próbowały tylko gonić tę dwójkę i wydaje się, że jednej właśnie się to udało.

Nowy raport Counterpoint Research pokazuje, że Huawei jest drugim na świecie największym sprzedawcą smartfonów i tym samym wyprzedza Apple. Wszystko to, chiński producent zawdzięcza silnej sprzedaży w czerwcu oraz lipcu. Jest to znaczący krok milowy dla Huawei, która swoją markę budowała od wielu lat na całym świecie, a jest też obecnie największym producentem z Państwa Środka.

Choć statystyki od Counterpoint mogą być bardzo dokładne i odzwierciedlać obecny stan jak najlepiej, to możemy spodziewać się, że Huawei nie utrzyma 2. miejsca zbyt długo. Wszystko ma to oczywiście związek z tym, że Apple już za kilka tygodni wypuści na rynek nowe telefony. Najlepiej może o tym świadczyć fakt, że najchętniej kupowanymi smartfonami w lipcu były Apple iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Samsung Galaxy S8 zajmuje dopiero 5. miejsce. Przed nim plasują się dwa urządzenia Oppo – R11 i A57.

Źródło: Counterpoint Research, PA

Dodaj komentarz