Gracze złapali już ponad 88 miliardów Pokemonów

Gracze złapali już ponad 88 miliardów Pokemonów

CEO firmy Niantic, czyli dewelopera Pokemon Go, John Hanke ujawnił na MWC 2017, że od chwili wydania gry, trenerzy złapali już ponad 88 miliardów potworów. Aby osiągnąć ten cel, gracze wykorzystali zadziwiające 44 petabajtów danych mobilnych (1 petabajt = 1000 terabajtów). Trenerzy w tym czasie przeszli również 54 miliardy mil (jakieś 87 mld kilometrów), uganiając się za Pokemonami i podróżując między PokeStopami.

Hake ujawnił również, że gra na platformach Android i iOS została pobrana ponad 650 milionów razy. Dodał również, że utworzono do tej pory 35 tysięcy płatnych PokeStopów, które odwiedziło łącznie ponad pół miliarda osób. Oczywiście nie mogło zabraknąć słów na temat niedawnej aktualizacji, która na nowo pozwoliła odżyć grze, wprowadzając m. in. nowe Pokemony z drugiej generacji. Hanke mówił również o planowanych trzech aktualizacjach, które pojawią się w 2017 roku. Wielu graczy zapewne czeka na możliwość wymiany stworami oraz bezpośrednie pojedynki między trenerami.

CEO Niantic wspomniał też o pierwowzorze Pokemon Go, czyli Ingress. Według niego pracują oni nad odświeżeniem gry, jednak nie mógł zdradzić szczegółów, czego możemy się spodziewać.

Źródło: AndroidAuthority

Dodaj komentarz