Gra Alto Adventure zmierza na Androida za darmo. Premiera 11 lutego

Gra Alto Adventure zmierza na Androida za darmo. Premiera 11 lutego

Alto jest grą, która podbijała serca graczy na iOS od dawna. Jest wielokrotnie nagradzanym tytułem, którego wcześniej nie było w Google Play. Za tydzień wszystko jednak ulegnie zmianie i użytkownicy Androida będą również mogli zagrać w tę świetną grę. Dodatkową równie znakomitą informacją jest fakt, że będzie ona za darmo.

Gra nie będzie się różniła od wersji na iOS. Jednak jest jedna zasadnicza różnica. Podczas gdy w App Store za Alto musimy zapłacić $2.99, w Google Play będzie ona bezpłatna. Nie do końca jest to prawdą, bo według The Verge w aplikacji będą mikropłatności oraz oglądanie reklam wideo za które będzie można kupić monety.

Ryan Cash z Noodlecake Studios uważa, że taki model na system Android jest uczciwszy dla graczy. Dlaczego tak właśnie jest, że użytkownicy Androida otrzymują grę zupełnie za darmo? Deweloper tłumaczy to na przykładzie jednego z tytułów dostępnych w Google Play. Wayward Souls to gra, której aż 89 % kopii to pirackie wersje. Tylko pozostałe 11 % to opłacone kopie.

Na iOS ma się to zupełnie inaczej gdzie 100 % kopii praktycznie każdej gry lub aplikacji została opłacona w prawidłowy sposób.

Dodaj komentarz