Google Pixel 2 XL i Pixel 2 oficjalnie zaprezentowane

Google Pixel 2 XL i Pixel 2 oficjalnie zaprezentowane

Google już drugi rok z rzędu prezentuje smartfony własnej marki. Dziś ujawniono modele Pixel 2 oraz Pixel 2 XL, które zastępują ubiegłoroczne urządzenia. Google Pixel 2 XL

Google Pixel 2 XL z frontu bardzo przypomina LG G6 lub V30. Ramki w tym przypadku są nieco grubsze, ponieważ na dole i góry znajdują się głośniki. Smartfon posiada 6-calowy ekran P-OLED o proporcjach 18:9. Ekran jest również wyższy niż w przypadku pierwszej generacji, ale nie jest szerszy, a rozdzielczość wynosi 1.440 x 2.880 pikseli. Wyświetlacz jest chroniony przez szkło 3D Arc Glass z Gorilla Glass 5. Korpus wykonany jest z aluminium, a urządzenie posiada certyfikat odporności IP67.

Pixel 2 XL pod maską posiada chipset Snapdragon 835 z 4 GB pamięci RAM. Działa oczywiście na Androidzie 8.0 Oreo. Pojemność wynosi 64 GB lub 128 GB. Bateria ma wielkość 3 520 mAh. Z tyłu znajduje się pojedynczy aparat 12 MP z OIS, a z przodu aparat 8 MP z przesłoną f/2.4.

Google zastosowało eSIM wewnątrz nowych telefonów, które współpracują z Google Fi oraz innymi operatorami. Jest też standardowy slot nano-SIM. Cena za Google Pixel 2 XL to 850 dolarów lub 100 dolarów więcej za większą pojemność. Będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i czarno-białym.

Google Pixel 2

Mniejszy model ma zdecydowanie większe ramki wokół wyświetlacza i nie nawiązuje do obecnych trendów. Tu również znajdziemy, na grubszych ramkach znajdują się głośniki stereofoniczne. Pixel 2 posiada 5-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 1080p. Oba nowe modele od Google posiadają funkcję HTC U11, czyli uruchamianie różnych opcji po naciśnięciu boku telefonu.

Wewnętrzne parametry Pixel 2 dzieli ze swoim większym bratem. Google Pixel 2 będzie kosztować 650 dolarów i w przypadku wersji 128 GB 750 dolarów. Kolory mają ciekawe nazwy – Kindla Blue, Just Black oraz Clearly White.

Dodaj komentarz