Google oferuje nagrody za wykrycie błędów w aplikacjach na Androida

Google oferuje nagrody za wykrycie błędów w aplikacjach na Androida

Google oferuje specjalistom ds. zabezpieczeń nagrodę za wykrycie błędów w aplikacjach w Google Play. Jest to część kampanii, która ma poprawić bezpieczeństwo w sklepie z aplikacjami i grami.

Każda wykryta i udowodniona luka w Google Play jest warta co najmniej 1000 dolarów. Program „bug bounty” funkcjonuje już w innych program Google, ale teraz również został wdrożony w Google Play. Każdy kto zdoła wykryć lukę, która zagraża bezpieczeństwu otrzyma nagrodę, której wysokość będzie zależała od rangi zagrożenia.

Google Play Security Reward Program, bo tak oficjalnie nazywa się to przedsięwzięcie pozwala ekspertom ds. bezpieczeństwa na kontakt z deweloperem w celu wykazania błędu, czy luki. Mogą oni zaoferować pomoc w jej zidentyfikowaniu i załataniu, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Następnie mogą oni się głosić do Google, aby wnioskować o przyznanie nagrody za swoją pracę. Wszystko odbywa się za pośrednictwem HackerOne.

Program “bug bounty” Google działa już w przypadku mobilnego systemu Android, który został uruchomiony w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu, firma musiała wypłacić 1,5 miliona dolarów za wykrycie błędów.

Dodaj komentarz