Google może zapłacić 3,5 miliarda dolarów opłat licencyjnych firmie Samsung

Google może zapłacić 3,5 miliarda dolarów opłat licencyjnych firmie Samsung

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka i nie ma co do tego wątpliwości. W parze z popularnością i wszechobecnością ideą w parze również ogromne pieniądze. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Google będzie musiało zapłacić około 3 miliardów dolarów, aby pozostać domyślną wyszukiwarką na urządzeniach Apple. Jest to trzykrotnie wyższa kwota niż ta, którą firma zapłaciła w 2014 roku. Nie będzie też nic dziwnego jeśli Google zapłacić za to, aby być domyślną wyszukiwarką na iPadach i iPhone’ach, ponieważ na tych urządzeniach generowane jest 50 % przychodów z reklam.

Apple to nie jedyna firma, która chce wtrącić swoje trzy grosze w ten biznes. Z tą różnicą, że nie będą o trzy grosze, a ponad 3.5 miliarda dolarów. Według analityków z Korei Południowej, do Samsunga ma trafić około 4 bilionów wonów.

Google głównie zarabia na reklamach, które znajdują się w przeglądarkach oraz innych aplikacjach zainstalowanych na urządzeniach Samsung. Pokazuje to jedynie jak waż jest ruch mobilnych i jakie generuje to przychody oraz zyski dla wielu różnych firm.

Źródło: TheInvestor

Dodaj komentarz