Google Chrome zapobiegnie omyłkowym kliknięciom w linki

Google Chrome zapobiegnie omyłkowym kliknięciom w linki

Znacie pewnie ten ból związany z tzw. “misclick”, czyli nieprawidłowym, nietrafionym kliknięciem w link. Dotyczy to przede wszystkim urządzeń z ekranem dotykowym, gdzie często zdążymy kliknąć w link zanim strona załaduje się całkowicie. Cóż, zespół Google Chrome zajmujący się rozwojem aplikacji postanowił uporać się z tym jakże częstym problemem XXI wieku. Wszystko zostaje wprowadzone wraz z najnowszą aktualizacją.

Wszystko to oczywiście wynika z powolnego ładowania się strony i wyświetlony nam zostaje jako pierwszy tekst z odnośnikami i łączami, później dopiero pojawiają się zdjęcia i inne multimedia. Często jest to efektem tego, że chcemy jak najszybciej przesunąć na dół strony i omyłkowo klikamy w link przekierowujący na inną stronę.

Nowa funkcja, która ma temu zapobiegać została nazwana ‘scroll anchoring’, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “zakotwiczeniem przewijania”. Oznacza to, że przewijanie zostanie zablokowane, aż pozostałe elementy strony nie zostaną wczytane w całości. Jest ona dostępna domyślnie od wersji Chrome 56, a programiści mogą ją wyłączyć poprzez umieszczenie kodu CSS na swoich stronach.

Źródło: Google, Android Police

Dodaj komentarz