Google chce przejąć oddział mobilny HTC

Google chce przejąć oddział mobilny HTC

HTC nie wiedzie się ostatnio zbyt dobrze i doskonale odzwierciedlają to wyniki finansowe firmy. Najnowsze plotki wskazują, że tajwański producent może zostać pochłonięty przez giganta, czyli Google.

Według tego, Google i HTC prowadzą rozmowy o ewentualnym przejęciu pionu mobilnego HTC przez wyszukiwarkowego giganta (nie włączając w to Vive VR). Nie ma co do tego żadnych konkretów i nie wiadomo do końca czy jest to prawda. Nie poznajemy na chwile obecną żadnych liczb dotyczących tej transakcji.

Plotka może okazać się wiarygodna, ponieważ od jakiegoś czasu mówiło się, że Google będzie chciało utworzyć własną linie produkcyjną dla swoich smartfonów Pixel. Dodatkowo, HTC zaliczyło najgorszy miesiąc finansowy od 13 lat. W sierpniu 2017 roku nastąpił spadek przychodów o 54% w porównaniu do tego samego miesiąca w ubiegłym roku i spadek o 51% niż poprzednim miesiącu. Kolejną tragedią dla tajwańskie firmy może być fakt, że prawdopodobnie LG zajmuje się już produkcją kolejnej generacji urządzeń Pixel dla Google. W tamtym roku kontrakt należał do HTC.

Pamiętajmy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Google kupiłoby firmę produkującą smartfony, bo to samo spotkało Motorolę. Dwa lata po przejęciu firmy, Google sprzedało Motorolę.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz