Gionee M6 oraz M6 Plus z unikalnym chipem szyfrującym

Gionee M6 oraz M6 Plus z unikalnym chipem szyfrującym

Chiński producent smartfonów Gionee oficjalnie ogłosił swoje nowe urządzenia – M6 oraz M6 Plus. Główną ich zaletą i elementem, który wyróżnia je na tle innych telefonów jest wyposażenie ich specjalne chipy, które szyfrują dane. Chip w M6 i M6 Plus chroni dane użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem i zapobiega potencjalnemu przechwyceniu wiadomości i łatwemu ich rozszyfrowaniu. Gionee nie podaje więcej szczegółów na temat tej funkcji i jest jeszcze jedna smutna wiadomość, bo tylko jednostki przeznaczone na rynek chiński będą wyposażone w te chipy.

Pod maską znajdziemy chipset MediaTek Helio P10 oraz 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Gionee M6 wyposażony jest w 5,5-calowy ekran AMOLED 1080p. Z tyłu znajdziemy 13 MP aparat główny z detekcją fazową, autofokusem i lampą błyskową LED, a z przodu 8-megapikselową jednostkę. Telefon posiada baterię 5000 mAh, która według Gionee ma wystarczyć na 55 godzin rozmów.

M6 Plus jak można się domyślić jest większy i ma ogromny 6-calowy ekran AMOLED o takiej samej rozdzielczości. Posiada też inny 16-megapikselowy tylny aparat z podwójną diodą. Bateria również ma większą pojemność – 6020 mAh.

W Chinach Gionee M6 będzie kosztować 403 $ (ok. 1760 zł), a M6 Plus 448 dolarów (ok. 1955 zł). Globalne ceny i data wydania nie są obecnie znane.

Dodaj komentarz