Final Fantasy VII ląduje na Androidzie

Final Fantasy VII ląduje na Androidzie

Final Fantasy VII to jedna z gier, które są tak kultowe, że zna ją chyba każdy, nawet osoby nigdy w nią nie grające. Sam dawno w nią nie grałem, ponieważ było to kilkanaście lat temu, jeszcze na PlayStation One. Odświeżona wersja Fina Fantasy VII trafiła prawie rok temu na iOS’a, a teraz również ląduje na Androidzie.

Należy jednak zauważyć, że w opisie gry znajduje się notatka o błędzie. Square Enix przyznaje, że ten błąd istnieje, ale mimo to gra została wydana w Google Play. Polega on na tym, że w zależności od terenu i czasu działania różne środki transportu mogą przestać się poruszać, gdy gracz próbuje wsiąść lub wysiąść. Obecnie jedynym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie gry z zapisanego wcześniej pliku gry. Zalecane jest też częste zapisywanie obecnego stanu gry.

Jest jeszcze jedno ale, a może jednak kilka? Gra potrzebuje 4 GB wolnej przestrzeni do zainstalowania, a zajmuje tylko 2 GB po instalacji. Wreszcie Square Enix gwarantuje funkcjonalność tylko na kilku urządzeń – smartfonach Sony, urządzeniach Nexus 4 lub nowszych, Samsung Galaxy S5 i nowszych oraz z Androidem 4.3 lub nowszym.

Final Fantasy VII kosztuje obecnie 69,99 zł, więc przed zakupem trzeba się zastanowić czy warto wydać aż tyle na 19 letnią grę.

Dodaj komentarz