FBI chce użyć palców martwego terrorysty, aby odblokować jego iPhone

FBI chce użyć palców martwego terrorysty, aby odblokować jego iPhone

Ten temat przez ostatnie dni była wałkowany przez ostatnie dni chyba na każdym serwisie dotyczącym technologi. Walka pomiędzy Apple, a FBI zmierza chyba w złym kierunku. Federalni chcą, aby Apple umożliwiło odblokowanie iPhone 5c terrorysty Syeda Farooka. Firma jest proszona, aby usunąć funkcję automatycznego kasowania iPhone po dziesięciu błędnych próbach wpisania hasła. FBI uważa, że na telefonie znajdują się istotne informacje i różne powiązania z światem terrorystów.

Wczoraj Tim Cook informował, że odszyfrowanie smartfonu jest niemożliwe, a ewentualne próby dokonania tego mogłyby stanowić zagrożenie na wszystkich użytkowników iPhone.

Zdesperowani agenci FBI wpadli na kolejny pomysł, aby użyć zwłok Farooka do odblokowania telefonu. Teoretycznie jest to łatwiejsze niż uzyskanie hasła. Z drugiej strony na przeszkodzi istotny fakt, a nawet kluczowy. iPhone 5c nie posiada skanera linii papilarnych…

Nawet jeśli urządzenie posiadałoby Touch ID mogłoby się to nie powieść. iOS daje wtedy tylko 48 godzin na wpisanie kodu.

Źródło: Forbes

Dodaj komentarz