Facebook zmusza użytkowników Androida do pobrania aplikacji Messenger

Facebook zmusza użytkowników Androida do pobrania aplikacji Messenger

Jak wiesz Facebook poszukuje wielu sposobów, aby wszystkie funkcje dostępne w wersji przeglądarkowego swojego portalu wydzielić na poszczególne aplikacje. Są to przede wszystkim główna aplikacja Facebook, Messenger, Facebook Groups czy aplikacja do zarządzania stronami. Wiele osób, aby zaoszczędzić przede wszystkim baterię, korzysta wyłącznie z Facebooka w przeglądarce.

Teraz jednak okazuje się, że Facebook chce wymusić na użytkownikach instalację aplikacji Messenger i korzystanie wyłącznie z niej. W karcie z wiadomościami możemy spotkać się z komunikatem:

“Twoje rozmowy zmierzają do Messenger. Wkrótce będziesz mógł przeglądać wiadomości jedynie w Messengerze. ”

Jest on widoczny przez ułamek sekund, po czym użytkownik zostaje przekierowany do aplikacji Messenger (jeśli jest zainstalowana na urządzeniu) lub do Google Play, w celu jej pobrania. Nawet po powrocie do przeglądarki nie zobaczymy skrzynki odbiorczej, a jedynie niebieskie pole. Można je zamknąć, lecz za dużo jest z tym roboty, aby było to warte wysiłku.

Na razie taki zabieg możemy spotkać wyłącznie na Androidzie. Swobodnie możemy korzystać z wersji przeglądarkowej na iOS’ie i Windowsie.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz