Face ID pokonane za pomocą maski

Face ID pokonane za pomocą maski

Firma Bkav, która zajmuje się bezpieczeństwem podobno stworzyła maskę, która jest w stanie obejść Face ID. System miał być bardziej bezpieczny od Touch ID i praktycznie niemożliwy do pokonania. Metoda musiała zostać wdrożona, ponieważ jubileuszowy iPhone posiada bardzo cienkie ramki i skutkowało to usunięciem fizycznego przycisku Home. Oprócz odblokowywania, Face ID służ także do potwierdzania płatności w Apple Pay.

Apple zapewnia, że niepowołane odblokowanie za pomocą tej metody i twarzy innego człowieka to jeden do miliona. Firma Bkav twierdzi jednak, że wie w jaki sposób działa Face ID i dlatego byli oni w stanie złamać zabezpieczenie. Do stworzenia maski użyto różnych materiałów jak silikon, aby użyć go jako nosa, a w innych elementach użyto druku 3D. Mówią oni, że Apple za bardzo zaufało sztucznej inteligencji do działania tej funkcji.

Budowa maski to koszt około 150 dolarów, ale znacznie cenniejsze mogą być dane, które znajdują się w iPhone X. Bkav dodaje, że to poprzednia metoda biometryczna, a więc skaner linii papilarnych jest o wiele bardziej skuteczna.

Źródło: Bkav, PhoneArena

Dodaj komentarz