ExoLens prezentuje ekskluzywne obiektywy dla iPhone z optyką Zeiss

ExoLens prezentuje ekskluzywne obiektywy dla iPhone z optyką Zeiss

ExoLens przygotowało dla użytkowników smartfonów Apple specjalne obiektywy, które przede wszystkim wyróżniają się dużym kalibrem. Wszystkie zostały zaprezentowane na targach CES 2016. ExoLens jest dość młodą marką na rynku i niezbyt znaną szerokiej publiczności, ale współpraca z Zeiss może przynieść jej rozgłos, a co za tym idzie również sukces. Markę Zeiss znają zapewne profesjonalni fotografowie, a większość z nas może kojarzyć z optyką stosowaną w aparatach starszych modeli Nokii.

ExoLens na rynek wprowadza trzy różne obiektywy, każdy z innym zastosowaniem – szerokokątny, teleobiektyw oraz makro. Pierwszy z nich jak nazwa wskazuje rozszerza pole widzenia aparatu, kolejny ma zastosowanie przy fotografowani odległych obiektów, zaś ostatni pozwoli wyciągnąć maksimum przy zdjęciach przedmiotów z bliskiej odległości – od 3 do 12 centymetrów. Każdy z nich można zamontować do specjalnego stelaża, który jest przytwierdzony bezpośrednio do iPhone.

Z założenia na początku obiektywy będą kompatybilne wyłącznie z iPhone 6/6 Plus oraz 6S/6S Plus. Możliwość zastosowania ich w innych smartfonach ma pojawić się przyszłości.

Na rynek obiektywy ExoLens mają wkroczyć pod koniec drugiego kwartału 2016 roku. Będzie je można znaleźć w specjalistycznych sklepach, na Amazonie oraz własnym sklepie internetowym ExoLens. Koszt soczewki szerokokątnej i makro w zestawie to 299 dolarów. Za teleobiektyw trzeba będzie zapłacić aż $199.

Dodaj komentarz