Dostawca firmy Apple potwierdza szklaną obudowę dla iPhone w 2017 roku

Dostawca firmy Apple potwierdza szklaną obudowę dla iPhone w 2017 roku

Na temat tegorocznej i przyszłorocznej generacji iPhone słyszeliśmy już wiele teorii. Jedna wydaje się najbardziej prawdopodobna, mowa o gruntownej zmianie wyglądu dopiero w 2017 roku na 10 rocznicę wydania pierwszego iPhone. Poza nowymi funkcjami i wszelkimi możliwościami mówi się o odejściu Apple od metalowej konstrukcji i zastąpienie go szkłem.

Catcher Technology to firma wytwarzająca szkielety smartfonów. Wśród jej klientów było również Apple, dla którego firma produkowała ramki do iPhone’ów. Teraz prezes i dyrektor generalny Catcher, Allen Horng mówi o idei szklanego iPhone’a i co to może oznaczać dla jego działalności.

Horng powiedział dziennikarzom: “O ile mi wiadomo, tylko jeden model przyjmie szklaną obudowę przyszłym roku”. Podobno obudowa nie ma być wykonana w całości ze szkła i telefon będzie posiadał metalową ramę. Hong jest optymistą w tej kwestii i ma nadzieję, że zastosowanie szklanych elementów nie będzie miało negatywnego wpływu na jego biznes. Dodaje on również, że zastosowanie całkowicie szklanej obudowy wymagałoby “zaawansowanej technologii przetwarzania” i w rezultacie nie będzie tańszy w produkcji niż obecna generacja iPhone’ów.

Jedyne co do czego można mieć wątpliwości to wytrzymałość urządzenia wykonanego całkowicie ze szkła.

Dodaj komentarz