Cięcie laserem – nowoczesna i tania technologia

Cięcie laserem – nowoczesna i tania technologia

Gdy zamierza się korzystać z najnowszej technologii cięcia, to jest nią obróbka laserem. Maszyny tnące wiązką lasera należą do najnowocześniejszych, a więc i oferują najwięcej. Oszczędza się dzięki nim i nie są to tylko pieniądze, ale i inne dobra.

Szybkość cięcia, czyli oszczędność czasu

W działalności przedsiębiorstwa bardzo ważnym dobrem jest czas. Jeśli jest możliwość skrócenia jakiegoś działania, to należy to zrobić. Oszczędność czasu wiąże się z oszczędnością pieniędzy, ale też chodzi o płynną, sprawną pracę. Wybierając cięcie laserem profili , zyskuje się największą szybkość tego działania. Poza wycinaniem maszyny umożliwiają więcej np. robienie otworów. Nie ma metody, która tnie szybciej niż laserem. Duża szybkość nie jest ze szkodą dla jakości pracy. Jest wprost przeciwnie. Maszyny tnące laserem cenione są za pracę dokładną. Jest duża precyzja pracy i stuprocentowa powtarzalność efektów.

Nowoczesne maszyny i oszczędności materiałowe

Oszczędzać także należy materiał, na którym się pracuje. Czy jest to arkusz blachy, czy coś innego, to wydało się na to pieniądze, więc trzeba unikać strat. Straty mogłyby wynikać z niedokładności cięcia i innych podobnych błędów. Maszyny CNC tnące laserem umożliwiają dobre wykorzystanie blachy czy innego tworzywa. Technologia CNC oraz laser pozwalają na uniknięcie błędów. Za każdym razem zyskuje się precyzyjnie wycięty kształt. Jeśli to seria, to każdy produkt jest identyczny. Nie ma strat w materiale. Nowoczesne cięcie laserem profili za pomocą maszyn CNC pozwala nawet na coś więcej. Można tak zaplanować wycięcie różnych elementów z arkusza blachy, by wykorzystać go optymalnie.

Korzyści finansowe z wyboru cięcia laserem

Już oszczędności czasu i materiału mają wpływ na finanse firmy. Zyski finansowe mają też inną przyczynę. Istotne są same koszty pracy. Wyprodukowanie serii jakiejś rzeczy np. profilu kosztuje. W interesie przedsiębiorstwa jest, by ten koszt był jak najniższy, o ile nie wpłynie to na obniżenie jakości. Jedną z zalet cięcia laserem jest niski koszt wykonania jednej sztuki. Pozwala to na spore oszczędności. Maszyny korzystające z takich technologii są drogie, ale przy dużej produkcji ich zakup ma ekonomiczne uzasadnienie. Mniejsze firmy mogą cięcie laserem profili zlecić. Jest to opcja także dla dużych przedsiębiorstw, jeśli chcą uniknąć takiego poważnego zakupu.

Oszczędności są ważne, bo dzięki nim firma lepiej prosperuje. Dzięki temu, że wybierze się cięcie laserem, jest szybciej i lepiej wykorzystuje się tworzywo, z którego się wycina. Zyskiem jest także obniżenie kosztów produkcji.

Dodaj komentarz