Biometryczna karta płatnicza

Biometryczna karta płatnicza

Biometryczna karta płatnicza

Obecnie praktycznie każdy z nas używa karty kredytowej. To sposób na to, aby wykonywać zakupy szybko i bezpiecznie. Trzeba podkreślić, że firma MasterCard postarała się jeszcze bardziej zadowolić swoich Klientów. Wszystko dlatego, że wprowadziła na rynek biometryczną kartę płatniczą. Co warto wiedzieć o tym nowoczesnym rozwiązaniu?

Czym charakteryzuje się biometryczna karta płatnicza?

Trzeba podkreślić, że biometryczna karta płatnicza firmy MasterCard bazuje na technologii skanowania linii papilarnych. Co ciekawe, ta metoda jest już wykorzystywana na przykład w trakcie płatności mobilnych. Wracając do biometrycznej karty płatniczej warto zauważyć, że można jej używać w każdym terminalu, który przyjmuje płatności w standardzie EMV – to bardzo dobra informacja dla Polaków, ponieważ w naszym kraju jest to już powszechnie dostępny wariant.

Jak to wszystko działa?

Co trzeba zrobić, aby biometryczna karta płatnicza zadziałała? Produkt firmy MasterCard musi być włożony do terminala. To jednak nie wszystko. Ponadto trzeba przyłożyć kciuk do czytnika linii papilarnych, który jest zlokalizowany na karcie. Co dzieje się dalej? W tym momencie odcisk kciuka jest porównywany ze specjalnym wzorcem biometrycznym przechowywanym w procesorze karty. Kiedy odcisk kciuka zostanie potwierdzony, to transakcja jest automatycznie zaakceptowana. Ciekawostką jest fakt, że – bazując na tej technologii – Klienci tak naprawdę nie muszą ani na moment rozstawać się ze swoją kartą, żeby zapłacić za dokonane wcześniej zakupy.

Bardzo ważne jest to, aby po zakupieniu odpowiedniej karty zarejestrować ją w swoim banku. Ponadto trzeba przyłożyć kciuk do specjalnego miejsca zaznaczonego na karcie. Wtedy unikatowe linie papilarne właściciela zostaną zamienione na cyfrowy wzorzec. Jest on odpowiednio szyfrowany. Trzeba podkreślić, że w tym momencie tak naprawdę nic już nie stoi na przeszkodzie, aby dokonywać zakupy przy pomocy biometrycznej karty płatniczej.

Biometryczna karta płatnicza – jakie są najważniejsze zalety?

Trzeba podkreślić, że firma MasterCard dba o to, aby Klienci byli jak najbardziej usatysfakcjonowani. Nie da się ukryć, że taki sposób dokonywania zakupów jest jeszcze szybszy niż do tej pory. Wszystko dlatego, że nie trzeba oddawać karty kasjerce czy wpisywać PIN-u. Wszystko odbywa się naprawdę błyskawicznie. Trzeba podkreślić, że linie papilarne są unikatowe – to oczywiście pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kupującego. Taki aspekt oznacza bowiem, że nikt inny – poza nim – nie będzie mógł skorzystać z konkretnej biometrycznej karty płatniczej MasterCard.

photo from: https://www.pymnts.com/mastercard/2017/mastercard-launches-biometric-cards/

Dodaj komentarz