Android Oreo to kolejna nazwa systemu Google?

Android Oreo to kolejna nazwa systemu Google?

Czy Wam również wydaje się jakby nazwa Android Nougat dla najnowszej wersji systemu Google została ogłoszona kilka dni temu? W rzeczywistości miało to miejsce w czerwcu ubiegłego roku, kilka tygodni po konferencji Google I/O 2016. Oczekuje się, że na tegorocznej imprezie Google I / O 2017 również poznamy pierwsze szczegóły nadchodzącego Androida, a więc kiedyś musimy poznać też jego nazwę.

Nie jest to nowa funkcja, ale wszyscy doskonale wiedzą, włącznie z Google, że wielu z nas elektryzuje myśli o nazwie kolejnego wydania. Oczywiście Android Nougat znajduje się dopiero na niewiele ponad 1 procencie wszystkich urządzań, a mowa jest już o jego następcy. Wiele jednak na to wskazuje, że nazwa tegorocznej wersji Androida to Oreo i są ku temu mocne podstawy.

Hiroshi #LOCKheimer, czyli wiceprezes ds. Android, Chrome OS oraz Play ujawnił GIF na swoim Twitterze, który przedstawia smakowite ciasto OREO. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to nazwę nowego Androida powinniśmy poznać na początku marca. Oczywiście nie możemy brać tego na poważnie i ten tweet może być tylko próbą zabawienia się z fanami. Może to też oznaczać, że Oreo to nazwa wewnętrzna rozwijanego właśnie oprogramowania. Tym bardziej patrząc na poprzednie wpisy Pana Hiroshi.

@dcseifert ???? pic.twitter.com/u8nMzjTIO1

— Hiroshi #LOCKheimer (@#LOCKheimer) 20 lutego 2017

Pamiętajmy, że rok temu Google zaprosiło do zabawy swoich fanów, którzy mogli pomóc przy wyborze nazwy dla Androida N, która kojarzyłaby się z jakąś słodką przekąską. Ostatecznie wybrano Nougat, ale jednym z mocnych kandydatów była Nutella.

Poniższy tweet sugeruję nazwę dla przyszłorocznego Androida:

#2018 pic.twitter.com/EFtCW1ZbFN

— Hiroshi #LOCKheimer (@#LOCKheimer) 12 lutego 2017

Dodaj komentarz