5 przydatnych aplikacji na smartfona

5 przydatnych aplikacji na smartfona

Smartfon to obecnie jedno z najczęściej używanych urządzeń elektrycznych przez całe społeczeństwo. Niewiele osób wyobraża sobie życie bez tego wynalazku. Dla niektórych jest to centrum rozrywki, inni nowoczesne telefony wykorzystują w celach zawodowych, jak również, jako planer dnia czy narzędzie do załatwiania codziennych spraw. Obecnie celem nowoczesnych modeli jest zastąpienie jednym urządzeniem wielu maszyn i potrzeb odbiorcy. Jednak by tak mogła się stać warto wspomagać nie nowoczesnymi i przydatnymi aplikacjami, dopasowanymi indywidualnie do potrzeb każdego użytkownika. Które oprogramowania znacznie ułatwią życie i pracę? Jakie aplikacje najchętniej pobierane są przez społeczeństwo?

Personalizacja smartfona

Użytkowanie smartfona w dzisiejszych czasach stało się niemalże przymusem. Bez sprawnego telefonu mnóstwo ludzi nie jest w stanie wykonywać wielu podstawowych prac. Obecnie telefon potrzebny jest do dzwonienia, komunikowania się, prowadzenia video rozmów, zastępuje kalendarz, łączy ze światem, jest księgą kucharką, bazą wiedzy, mapą, przewodnikiem po świecie czy osobistym trenerem personalnym. Wiele nowych aplikacji spełnia wymogi oraz potrzeby odbiorców, jednocześnie oszczędzając czas pracy i wszelkich działań. Wszystko co potrzebuje człowiek znajduje się obecnie w jednym podręcznym urządzeniu. Jednak, by w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych smartfonów, warto go nieco “podrasować”, a więc wgrać niezbędne aplikacje. Które z nich zdobywają największą popularność? Jakie aplikacje powinny znaleźć się niemalże na każdym telefonie? Na które warto zwrócić szczególną uwagę?

5 aplikacji zasługujących na szczególną uwagę

  • Mapy Google – bez tego programu wielu ludzi nie wychodzi z domu. Dzięki aplikacji możliwe jest ustalenie dokładnej trasy – pieszo, rowerem, samochodem czy komunikacją miejską. Co ważne stały dostęp do sieci umożliwia aktualizowanie i kontrolowanie natężenia ruchu, czasu pokonania danego odcinka czy korków i nieprzejezdnych dróg. Aplikacja ta jest bardzo intuicyjna w obsłudze, prosta i ładnie wykonana. Trasy można pobrać, wydrukować oraz zmieniać. Zaleta programu jest możliwość ustawienia nawigacji głosowej, która bardzo dokładnie kieruje zajętego jazda kierowcę. Dodatkowe opcje jak wyznaczanie najszybszej, najkrótszej drogi, unikanie opłat czy autostrad poprawia funkcjonalność oprogramowania.
  • Gboard – to aplikacja dla tych, którzy stale klikają w literki umieszczone na małym ekranie. Jest to idealna propozycja dla osób, które tworzą na telefonie notatki tekstowe, komunikują się za pomocą wiadomości czy innych komunikatów w sposób pisemny. To bardzo wygodna klawiatura, która umożliwia wykorzystanie wielu ciekawych opcji. Oferuje ona swoim odbiorcom możliwość pisania gestami, wprowadzanie pisma odręcznego, przekształcanie głosu na tekst czy pisanie w wielu językach. Przyciski szybko reagują na dotknięcie, szybkie pisanie nie “zamula”. To idealna aplikacja do osób, które używają telefonu do spraw biurowych, jak również lubiących codzienne długie rozmowy na czacie.
  • Jorte – to niezawodny kalendarz i organizer w jednym. Dzięki tej aplikacji można dokładnie zaplanować dzień, jak również oczekiwać powiadomień nadchodzących zdarzeń. Wśród bardzo przydatnych opcji są m.in. odliczanie czasu do zaplanowanego incydentu, możliwość dodawania zdjęć do punktów w kalendarzu, ustawienie przypomnień, możliwość synchronizowania z narzędziami Google, wybór osobistego motywu i wingetu. Wszystkie te funkcje pozwalają stworzyć swój własny, indywidualny, dopasowany do potrzeb notatnik, dzięki któremu nikt nigdy nie zapomni o danym wydarzeniu, a życie stanie się poukładane.
  • Spotify – to aplikacja, która dostarczy każdemu użytkownikowi rozrywkę na najwyższym poziomie. Dzięki niej można posłuchać ulubionej muzyki bez przerw i reklam. Ta cyfrowa usługa udostępnia zarówno muzykę, podcasty, jak i pliki video, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią rozrywkę właśnie dla siebie. Wyszukiwania tytułów jest bardzo proste i intuicyjne, pliki podzielone na kategorie i podkategorie, dzięki czemu cała baza jest bardzo uporządkowana i prosta w obsłudze.
  • Moje finanse – to program dla tych, którzy lubią mieć kontrolę nad własnym budżetem domowym. Lub dla tych, którzy właśnie jej nie mają, a wydatki coraz częściej wymykają się spod kontroli. Dzięki tej aplikacji możliwe jest segregowanie wydatków, podzielenie ich na grupy: wpłaty za media, przelewy bankowe, zakupy czy rozrywka. Aplikacja automatycznie tworzy miesięczny bilans, który można porównywać z innymi okresami. Program ponadto posiada wiele dodatkowych funkcji przydatnych w zarzadzaniu finansami.

Dodaj komentarz