Co zrobić jeśli telefon nie chce się włączyć

Co zrobić jeśli telefon nie chce się włączyć

Problemy mniejsze lub większe z naszymi urządzeniami miewamy regularnie. W większości przypadków wystarczy – nawet używając szwankującego urządzenia – wpisać kilka słów w wyszukiwarkę i zasięgnąć opinii internetu. Gorzej, jeśli nasz telefon nie chce się włączyć. Chociaż to nieco ogranicza nasze opcje, nie pozostawia nas zupełnie bez żadnych! Oto kilka z nich.

Wyciągnij baterię!

Jeśli telefon nie chce się włączyć, a jesteś posiadaczem urządzenia, które posiada wymienną baterię, upewnij się, że wszystkie łączące się z nią styki są czyste. Aby to zrobić, wystarczy wyciągnąć baterię i je dokładnie przeczyścić. Można użyć do tego patyczka do uszu zamoczonego w specjalnie przeznaczonym do tego preparacie albo przejrzeć fora z poradami na ten temat – w sieci jest wielu zwolenników bardziej domowych metod! Którąkolwiek z nich wybierzesz, być może rozwiąże to problem nie włączającego się telefonu. Nie bez powodu ta standardowa metoda wyłącz-włącz jest zawsze proponowana na starcie.

Przyjrzyj się ładowarce!

Dawno minęły czasy, w których telefony wytrzymywały bez ładowania nawet i do tygodnia. Teraz potrafimy ładować je i kilka razy dziennie – podczas tak częstego użytkowania złącza ładowania nie trudno o usterkę. Być może problem, że telefon nie chce się włączyć, nie leży w samym telefonie tylko w wyczerpanej baterii! Aby sprawdzić, czy właśnie z taką sytuacją nie mamy do czynienia, można obejrzeć złącze pod dobrym światłem, poruszyć kablem ładowania, aby upewnić się, czy nie jest zbyt luźny i czy w którejś z pozycji na ekranie telefonu nic się nie zmienia. Złącze można próbować wymienić samemu – w sieci jest wiele instrukcji na to, jak to zrobić – albo iść z urządzeniem do serwisu.

Jeśli ze złączem jest wszystko w porządku, a telefon nie chce się włączyć, warto sprawdzić, czy problemem nie jest ładowarka, której używamy. Można ją podłączyć do innego, działającego urządzenia i zobaczyć, czy na ekranie pojawia się informacja o ładowaniu. Jeśli nie, mamy ładowarkę do wymiany i problem z głowy!

Sprawdź wyświetlacz!

Jeśli przy próbie włączenia urządzenia wibruje nam ono w ręku, ale na ekranie nic się nie pojawia, łatwo można stwierdzić, że problem leży nigdzie indziej a w wyświetlaczu. Być może jest to skutek jakiegoś wypadku, któremu telefon uległ w naszym posiadaniu – albo po prostu wada fabryczna. I w tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie udać się do serwisu.

A co jeśli telefon się zalał?

Albo i niekoniecznie zalał – być może nasz smartfon był narażony na wysokie stężenie wilgoci w powietrzu i po jakimś czasie odmówił współpracy. W przypadku zalania worek ryżu czyni cuda – ale nie zawsze, i nie zawsze zdążamy z tym ratunkiem na czas. Jeśli twój telefon nie chce się włączyć po wypadku tego typu albo podejrzewasz, że może mieć w tym udział wilgoć, najlepiej udać się do serwisu producenta i zapytać o możliwe opcje działania.

Dalej nie działa? Idź do serwisu!

Jeśli wszystkie powyższe rady, do których można zastosować się w domu, zawiodą i pomimo wszelkich zabiegów telefon nie chce się włączyć, warto udać się z urządzeniem do serwisu i zasięgnąć opinii specjalisty. Czasem problem z urządzeniem jest poważniejszy niż zepsuta ładowarka czy wyświetlacz, a koszta jego naprawy przewyższają koszta zakupu nowego urządzenia (na przykład w przypadku zepsucia się płyty głównej) i to także należy wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *