audytystron.pl

Piszemy o technologii dla Ciebie

Jak usunąć reklamy z przeglądarki Internetowej

Przeglądając Internet natykamy się na wszechobecne reklamy. Kryją się na stronach sklepów internetowych, na blogach, wyskakują niespodziewanie podczas oglądania filmu… są wszędzie! Z jednej strony nie ma się czemu dziwić, ponieważ to właśnie dzięki reklamom ktoś może zarobić, pozwalając na ich wyświetlanie na swojej stronie. Jednak od strony zwykłego użytkownika przeglądającego Internet mogą być one niekiedy bardzo irytujące, zwłaszcza kiedy utrudniają swobodne poruszanie się na wybranej stronie. Jak usunąć reklamy? Czy jest to w ogóle możliwe?

Reklama reklamie nie równa

Wielu użytkowników zastanawia się, jak usunąć reklamy z przeglądarki. Istnieją przeznaczone do tego programy, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nigdy nie pozbędziemy się wszystkich reklam. Przykładem są reklamy sponsorowane, którym żaden program nie straszny. Są to reklamy, za które ktoś specjalnie zapłacił właśnie po to, żeby się wyświetlały. Najczęściej mamy z nimi do czynienia przeglądając portale społecznościowe, lub kiedy dotyczą konkretnych blogów czy prywatnych firm. Reklamy w Internecie są w dzisiejszych czasach formą marketingu, dlatego musimy pogodzić się z ich istnieniem. Z reklamami sponsorowanymi sobie nie poradzimy, jednak jest też spora część, którą bez problemu możemy usunąć. Jak usunąć reklamy, które bombardują nas z każdej strony? To prostsze niż się wydaje!

AdBlock

Z reklamami na większości stron internetowych bez problemu poradzi sobie AdBlock. Wystarczy zainstalować program i cieszyć się swobodą jaką daje. AdBlock blokuje aż 98% reklam, więc różnica w użytkowaniu będzie ogromna. Wielkim plusem tego programu jest fakt, że nie musimy nic robić, by zaczął działać. Wystarczy go zainstalować, po czym włącza się sam i robi porządek z reklamami. Jeśli jednak chcemy wspierać jakąś stronę, możemy odpowiednio skonfigurować program, by nie blokował reklam, które są na niej wyświetlane. Lubisz przeglądać YouTube? Zastanawiałeś się, jak usunąć reklamy, które pojawiają się w trakcie oglądania ciekawego materiału? W tym przypadku AdBlock również sobie świetnie poradzi! Poza reklamami wyświetlanymi w trakcie filmiku zablokuje on te, które pojawiają się pod nim, a nawet w prawym górnym rogu. Już żadna reklama nie przerwie ci w najmniej odpowiednim momencie.

AdwCleaner

Wartym uwagi programem jest także AdwCleaner. Niekiedy instalując wybrane programy wraz z nimi pobierane zostaje dodatkowe oprogramowanie, którego wcale nie potrzebujemy. Czasami takie oprogramowanie zostaje pobrane bez naszej ingerencji, ale w niektórych przypadkach zwyczajnie nie dopatrzymy się szczegółów – wystarczy, że nie odznaczymy instalacji dodatkowego oprogramowania i możemy przytulić jakiegoś wirusa. Dzięki temu, że AdwCleaner niejako filtruje to, co pobieramy może pomóc w uniknięciu programów, które odpowiadają za wyświetlanie znienawidzonych reklam, lub zmieniają ustawienia przeglądarki i dodają swoją wyszukiwarkę jako domyślną. Czasami warto dokładnie przeczytać wszystko, co wyświetla się podczas instalacji wybranego programu, zamiast potem zastanawiać się, jak usunąć reklamy – które niekiedy sami zapraszamy do wyświetlania.

Jak już wspomniano marketing w Internecie jest obecnie bardzo rozwinięty i niektórych reklam nie unikniemy. Wiedząc jednak, jak usunąć reklamy, które poddadzą się programom możemy swobodnie korzystać z wielu stron, które do tej pory były zwyczajnie irytujące. Najlepszym jednak wyborem będzie korzystanie z takich stron, które są legalne i którym ufamy!

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You Might Also Like

Przeczytaj poprzedni wpis:
Projektor 4k - czy warto kupić
Projektor 4k – czy warto kupić

Rynek projektorów do użytku domowego znacznie się rozrósł przez ostatnie kilka lat. Udoskonalona technologia DLP oraz znaczny spadek cen lamp...

Zamknij