Elastyczne ekrany

Elastyczne ekrany

Okno na świat

Każdy z nas posiada telewizor, tablet, laptop czy smartfon. Coraz większa liczba osób nie wyobraża sobie życia bez tych gadżetów. Ich powszechność sprawiła, że ludzie są do nich po prostu przywiązani. Nagły brak tego typu technologii mógłby wzbudzić nie lada poruszenie. Urządzając mieszkanie każdy z nas zadaje sobie pytanie; Gdzie będzie stał telewizor? Często jego umieszczenie sprawia dużo kłopotów. Coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest montaż na ścianie. Jednak wiercenie i znalezienie odpowiedniego stelaża zajmuję sporo czasu. Każdy z nas chciałby, aby instalacja była prostsza. Tak aby nie pochłaniała tyle czasu. Czy możliwe jest powstanie telewizorów, które będą elastyczne?  Dzisiejsza technologia ma dla nas ratunek!

Elastyczne ekrany

Na rynek wchodzą nowe innowacyjne telewizory. Ich działanie jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii OLED. Jej funkcjonowanie polega na świeceniu każdego piksela niezależnie. Niezwykłym atutem jest ich smukła budowa. Firma LG od pewnego czasu pracowała nad stworzeniem czegoś ultra cienkiego. Udało się! Powstały! Niedługo na rynku pojawią się telewizory o grubości 0,97 milimetra. Ich zaletą jest również elastyczny ekran. Dzięki ich niecodziennym funkcjom stelaż pójdzie w niepamięć. Najnowsze telewizory są prawie 5 razy cieńsze od tych obecnych. Ich zaletą ma być waga. O wiele lżejsze sprzęty będą w stanie utrzymać się na macie magnetycznej przymocowanej do ściany. Ich waga będzie wynosić 1,9 kilograma.

Pojawiają się też wady. Po przez zachowanie cienkości i lekkości telewizor jest pozbawiony elektroniki pozwalającej wyświetlić obraz na podstawie sygnału telewizyjnego. Jednak długo nie trzeba się martwić. Firma pracuję nad rozwiązaniem. Chcą stworzyć odbiornik, który umożliwi wyżej wymienioną funkcje.

Nie tylko elastyczny ekran TV

Firma jednak oprócz telewizorów planuję również elastyczne ekrany dla smartfonów. Dzięki elastycznemu ekranowi jego zbicie będzie niemożliwe. Koniec ze szkłem hartowanym. Nie będziemy musieli martwić się o uszkodzenia. Nasuwa się jednak pytanie; Ile to będzie kosztować? Czy przysłowiowego Kowalskiego będzie stać na taki gadżet? Zapewne początkowe wprowadzenie na rynek będzie kosztowne. Badania nad tak zaawansowaną technologią są drogie i pracochłonne. Więc wniosek jest jeden; Będzie to sprzęt z wyższej półki. Technologia i jej coraz nowsze możliwości ,zaskakują! Jak widzimy firmy produkujące sprzęty rożnego rodzaju, kładą nacisk na rozwój. Co za tym idzie i my społeczeństwo wymagamy więcej. Więc niewątpliwie oddziaływanie jest obopólne.

Dodaj komentarz